الکساندریت

کد محصول : 129

نام برند : الکساندریت


0 بن هدیه


انتخاب رنگ و گارانتی :

     
الکساندریت اصالت کالا و سلامت فیزیکی موجود 300,000 تومان

تعداد :


الکسنادریت سنگ بسیار زیبا و خاصی می باشد که دارای طیف رنگ هفت گانه است

که با تابیدن نور به سطح گوهر رنگ های مختلفی از خود ساطع می کند

وزن محصول حدود 14 قیراط می باشد

 

 

سنگ الکساندریت alexandrite یکی از نادر ترین سنگ های جواهری موجود امروز است. این گوهر یک گونه از گونه های تغییر رنگ دهنده ی کریزوبریل یا سیکلوسیلیکات می باشد. این سنگ بر عکس نامش، که به معنی آلومینات بریلیوم است، در حقیقت به گروه معدنی بریل تعلق ندارد و در یک دسته بندی معدنی مستقل دسته بندی می شود.

این گوهر نوعی سنگ زمرد می باشد که یک جواهر بسیار نادر می باشد، و به نام های تساراستون یا سزاراستون نیز نام گذاری می شود. تاریخ این سنگ مورد بحث است و به دوره امپراطوری کشور روسیه برمی گردد. نقل است که نام این گوهر از نام تزار روسیه، الکساندر دوم نشات گرفته، ولی این سنگ توسط یک معدن کار اهل فنلاند کشف گردیده است.
زمانی که برای بار اول این سنگ کشف شد، نخست گمان کردند که زمرد باشد چون در معادن استخراج زمرد واقع در محدوده اورال کشور روسیه نزدیک یک رودخانه به نام توکووایا کشف شد. این سنگ مدت ها بعد به عنوان گونه ی دارای عنصر کروم با قابلیت تغییر رنگ مشهور شد. داستان ها و افسانه های قدیمی درباره خواص الکساندریت نشان می دهد که کشف آن همزمان با رسیدن تزار آینده به سن قانونی شده بود و این گوهر با انواع رنگ های قابل تغییر سبز و قرمز باید به نام جواهر رسمی و شخصی تزار امپراطوری کشور روسیه رسمیت می یافت

 


پدیده عجیب تغییر رنگ
این پدیده عجیب در این سنگ به نام “اثر الکساندریت” شناخته شده است که شاید مهم ترین و معروف ترین خاصیت از خواص الکساندریت نیز باشد. تغییر کردن رنگ سنگ در زیر انواع نورپردازی یک خاصیت منحصر به فرد است، این اثر به طور معمول در نور خورشید و نور مصنوعی قابل مشاهده می باشد. این گوهر جواهری است که به طور خارق العاده ای قابلیت نشان دادن چند رنگ را دارد. این سنگ رنگ های سبز، زرد، نارنجی و قرمز در خود نمایش می دهد که تغییر پذیری اش به زوایای مختلفی که از آن مشاهده می شود بستگی دارد.
این سنگ به روشی غیر عادی عناصر خاصی از رنگ را جذب می کند. رنگ سبز آن نشات گرفته از ناخالصی عنصر کروم است. کروم همان عنصر موجود در زمرد یعنی نوع سبز بریل گران بها است که باعث رنگ سبز آن می شود. خاصیت تغییر رنگ این سنگ از خاصیت چندرنگی منحصر به فرد آن متفاوت است. به صورت معمول، رنگ آن در زیر نور سبز زمردی و در زیر نور خورشید به رنگ قرمز تمشکی در می آید. همین طور رنگ های زرد و صورتی را نیز نشان می دهد، این پدیده حاصل جذب شدید نور در ناحیه آبی و زرد طیف رنگی است.
این طور نقل شده است که سنگ استخراج شده از معادن سریلانکا (سیلان) با تغییر رنگ خاکی تا قهوه ای شناخته شده است. سنگ استخراج شده از ذخایر زیمبابوه به طور معمول تغییر رنگ بسیار محدودی دارد و معمولا با مقدار اندکی رنگ بنفش یا کمی تیره تر می باشد. انواع این گوهر در تانزانیا به رنگ های روشن تر یافت می شود و تغییر رنگ جالبی دارد. الکساندریت معادن برزیل اشباع تر به نظر می رسد و تغییر رنگ از آبی تا بنفش را نشان می دهد. نوع مطلوب این سنگ، نوع خالص آن و با توانایی تغییر رنگ بالاست. تغییر رنگ از رنگ سبز به قرمز این سنگ جذاب ترین استفاده نوری این سنگ است. این سنگ به طرز چشمگیری اثبات میکند که منبع نور چه میزان در رنگ جواهرات تاثیر گذار می باشد.

  • نام : .....الکساندریت
  • کد سنگ : .....3665
  • کیفیت نگین : .....بسیارعالی
  • وزن تقریبی : .....بدلیل محصولات مشابه حدود12تا16قیراط
  • اصالت نگین : .....سلامت کالا و اصالت فیزیکی
  • سری : .....الکساندریت

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

محصولات مشابه در این دسته

200,000 100,000 تومان